poniedziałek, 15 grudnia 2008

Protesty ekologów w sprawie dróg kosztują 10 mld zł

Jak podaje Gazeta Prawna, wstrzymanie prac przy obwodnicy Augustowa przez protesty ekologów spowodowało konieczność wykonania kolejnych kosztownych ekspertyz i przygotowania kolejnych ton segregatorów z dokumentacją. Sama obwodnica dzięki działalności przyjaciół przyrody będzie droższa o pół miliarda zł.

Obecnie urzędnicy gorączkowo próbują opracować dokument z kolejnym wariantem przebiegu drogi. Ale wszyscy boją się, że znów ekolodzy do czegoś się przyczepią. Polskie prawo daje możliwość wstrzymania inwestycji każdej organizacji ekologicznej z byle jakiego powodu. Z powodu żab czy mrówek mieszkańcy Augustowa nadal będą żyć w hałasie i smrodach spali. Jak długo? Wg moich ostrożnych szacunków - co najmniej 4-5 lat.

Ale to dopiero początek. Podobnych przypadków jak obwodnica Augustowa będzie w kraju w najbliższych latach aż 17. Większość w ciągach autostrad i dróg ekspresowych. Jak szacuje Gazeta Prawna, protesty ekologów na które się zanosi przy najbliższych inwestycjach będą nas wszystkich kosztowały 10 mld zł.


Powered by ScribeFire.

Brak komentarzy: